Drobne ogniska hyperintensywne w obrazach T2 zależnych i sekwencji FLAIR

Mialam robione juz kilkakrotnie badanie MR glowy ostatni wynik mam taki . W istocie białej obu półkul mózgu widoczne poj. drobne odniska hyperintensywne w obrazach T2 zaleznych i sekwencji FLAIR - zmany naczyniowo-pochodne lub pozapalne - nie stwierdzono ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego w mozgowiu . Drobna torbiel szyszynki . Pogrubienie sluzowki małzowin nosowych. Choruje równieżna neurobolerioze gdzie mam już powikłania Czy te częste bóle głowy maja cos wspolnego z ta choroba

Neuroborelioza może powodować bóle głowy.
Zmiany w MRI wymagają wyjaśnienia. Wskazane przeprowadzenie diagnostyki w kierunku przyczyny zmian naczyniopochodnych ( chyba , że jednoznacznie zmiany zostaną określone jako pozapalne).

U osób starszych najczęściej jest to miażdżyca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca. Inne są natomiast przyczyny u osób młodych.
Należałoby wykonać badanie układu sercowo-naczyniowego, wykluczyć schorzenia hematologiczne i układowe
W tym wypadku należałoby wykonać echo serca (najlepiej przezprzełykowe) celem wykluczenia drożnego otworu owalnego, holter EKG w kierunku zaburzeń rytmu serca, oraz usg tt domógowych.
Z badań laboratoryjnych należy oznaczyć układ krzepnięcia, lipidogram, homocysteinę, wykonać badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego oraz chorób układowych.
Wiem, że brzmi to mądrze i skomplikowanie ale dobry lekarz będzie wiedział o co chodzi.