Drobne ognisko hipoechogeniczne w piersi

Proszę o pomoc w odczytaniu mojego wyniku. W KGZ sutka prawego, na godz. 10/11 ok 2,5 cm od brodawki drobne ognisko hipoechogeniczne do 4 mm śr. z cieniem akustycznym, być może z powodu mikrozwapnień - guzek npl? Poza tym oba sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej, o przewadze utkania tłuszczowego, bez uchwytnych zmian ogniskowych. Przewody mlekowe nie poszerzone. Powiększonych węzłów chłonnych pachowych nie uwidoczniono. Dodam, że na wizytę lekarską mam czekać ok 3 tyg. Lekarz wykonujący USG na pytanie, co to może być - odpowiedział "sam nie wiem". Z góry dziękuję

Dzień dobry!

Wynik jest z pewnością do weryfikacji. Pewnie zostanie Pani skierowana na mammografię lub od razu na biopsję cienkoigłową. Guzek z mikrozwapnieniami jest podejrzany o zmianę nowotworową, choć oczywiście może być też zmianą łagodną.

Z poważaniem