Drobne ognisko izoechogeniczne z hipootoczką w wątrobie

w lewym płacie wątroby drobne ognisko izoechogeniczne z hipootoczką o śr 8,5 mm. Również w lewym płacie przedprzeponowodzie lite zmiany ogniskowe o wym. 34 x 41 x 16 mm. Moje pytanie : jak dalece jest to możliwość raka wątroby ?

Trudno wydać rozpoznanie na podstawie takie wyniku, opisu USG. Zmiany raczej nie wskazują na złośliwość, ale na podstawie USG nie można dokładnie tego zweryfikować. Nowotwory pierwotne wątroby to wielka rzadkość, częściej występują zmiany łagodne (jak np. przerost guzkowy ogniskowy, naczyniaki) oraz ze złośliwych przerzuty raka z innego umiejscowienia (np. jelita grubego). Aby zweryfikować dokładnie te zmiany guzowate radziłbym wykonać TK jamy brzusznej lub lepiej rezonans magnetyczny. W tym względzie decyzję musi podjąć lekarz, który kierował na badanie USG.