Drobne ostrofity na krawędziach trzonów kręgowych

Witam odebrałem wyniki badań TK i tak jest napisane: na poziomie przestrzeni m/k L4-L5 dużą centralno-dwuboczną wypuklinę k/m z cechami ucisku przedniej powieszchni worka oponowego z odcinkowym zwapnieniem w tylnej części pierścienia włóknistego k/m. W łączności z tylno-górną krawędzią trzonu kręgu L-5 po stronie prawej dokanałowy osteofit. Na poziomie przestrzeni m/k bez cech pjm oraz bez obecności wypuklin k/m. Kanał kręgowy bez cech stenozy. Drobne ostrofity na krawędziach trzonów kręgowych

Witam serdecznie,
Wynik badania TK zobrazował zmiany zwyrodnieniowe w postaci osteofitów oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurologiem/neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.