Drobne pęcherzyki, złuszczanie skóry, świąd i pękanie skóry u osoby pracującej w tekstylnych rękawiczkach

Pracuję w tekstylnych rękawiczkach, nosząc towary, pudła, zgrzewki. Rękawiczki zaostrzają objawy, ale muszę jakoś chronić ręce. We wnętrzu dłoni pojawiają się rozsiane drobniutkie pęcherzyki, następnym stadium jest złuszczanie skóry, świąd i czasem lekkie sączenie. Skóra między palcami (wskaz. i środk, środk. i serd.) jest zaczerwieniona, łuszczy się i swędzi. Opuszki palców mają tendencję do rogowacenia, czasem dochodzi do pękania skóry przy paznokciach. można to leczyć domowo ?

Piotr Pilarski

Sugeruje zmienić rękawiczki na wykonane z innego materiału oraz wizytę u lekarza rodzinnego aby ocenił zmiany na dłoniach.

Pozdrawiam.