Drobne zwapnienia trzustki w wyniku TK i USG
W wyniku TK i USG zdiagnozowano u mnie drobne zwapnienia trzustki. Nie mam dolegliwości bólowych, wyniki badań krwi, moczu: amylaza, lipaza w normach.Gastroenterolog wykluczył przewlekłe zapalenie trzustki twierdząc, że zwapnienia mogły powstać może na skutek zażywania tabletek antykoncepcyjnych bądź wirusa. Nurtuje mnie z jakiego powodu one powstały. Boję się czy to jednak nie przewlekłe zapalenie. Według lekarza są to zwapnienia "stare", "dawne" nie postępujące. Czy mam powód do niepokoju?

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Określenie przyczyny powstania zwapnień może okazać się niezwykle trudne. Nie ma powodu do niepokoju.