Drobne zwapnienia w trzustce w wyniku TK
Witam serdecznie. W badaniu TK zdiagnozowano u mnie drobne zwapnienia w trzustce. Pozostałe parametry trzustki w normie. Wykonywałam kilkakrotnie badania na poziom amylazy w moczu i krwi, wszystko w normie . Nie mam biegunek ani dolegliwości bólowych. Nie piję alkoholu. Rozumiem, że zwapnienia są objawem PZT. Proszę o informację, czy rozwój choroby można zatrzymać. Czy powinnam stosować dietę i suplementację enzymami trzustkowymi?

KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Zmiany tego typu mogą występować nie tylko na sutek PZT. Jeśli wyniki badań dodatkowych są w normie oraz lekarz prowadzący nie widzi konieczności leczenia to nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.