Drobnopęcherzykowa budowa w usg dopochwowym

Witam, jestem 40 letnia kobietą. Miałam robione usg dopochwowe i w opisie jest informacja, że jajniki maja budowę drobnopęcherzykową, a endometrium wynosi 13,5 mm. W trakcie badania byłam w 18 dniu cyklu. Czy powinnam się martwic, ponieważ zaczęłam czytać o powiększonym endometrium i boję się raka trzonu macicy

W okresie okołoowulacyjnym endometrium ma średnio 8 mm.W drugiej połowie cyklu osiąga ono grubość maksymalną, tj. ok. 16 mm. W takim wypadku raczej nic niepokojącego w zakresie struktury endometrium się nie dzieje. W razie wątpliwości szczegółowych informacji na ten temat powinien udzielić Pani prowadzący ginekolog.