Drobnoplamiste cienie i zmiany włókniste w wyniku RTG płuc

proszę o interpretację rtg płuc w górnych polach płucnych widoczne są drobnoplamiste cienie oraz zmiany włókniste w prawym polu płucnym owalne przejaśnienie z otoczką 36/28mm-jama ropnia.obraz przemawia za czynnym procesem swoistym

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Ze zdjęciem należy zgłosić się do pulmonologa, gdyż wymagana jest dalsza diagnostyka zmiany, konieczne może się okazać wykonanie tomografii komputerowej i bronchoskopii. Wynik zdjęcia świadczy najprawdopodobniej o infekcji, należy jednak ustalić jej przyczynę.