Drogi zarażenia brodawczaka płaskonabłonkowego

Dzień dobry! W jaki sposobów można się zarazić papilloma planoepitheliale. Jakie są drogi zakażenia. Mój partner ma tego brodawczaka na języku. Jak długo może nim zarażać? W jednym z portali medycznych czytałam, że drogą zarażenia może być uprawianie seksu oralnego. Zrobiłam sobie badania DNA HPV wymazu z pochwy. Wynik jest ujemny.

KOBIETA, 1 LAT ponad rok temu

Dosłownie po polsku rozpoznanie papilloma planoepitheliale brzmi: Brodawczak płaskonabłonkowy. Zmiana ta ma charakter łagodny i jest wynikiem zakażenia wirusowego, w wyniku którego następuje nadmierne bujanie skóry. Zakażenie następuje drogą bezpośrednią, czyli przez kontakt zarażonej zmiany śluzówkowej lub skórnej ze zdrową skórą lub śluzówka. Na zmiany takie można stosować środki przeciwwirusowe lub najlepiej usunąć taką zmianę w całości (można wymrozić lub wyciąć laserem). Póki takiej zmiany nie usunie się doszczętnie to taka zmiana zagraża zarażeniem.