Drożdżak podczas miesiączki - jak złagodzić objawy?

Ostatnio odczuwam uporczywe swędzenie i pieczenie w okolicach intymnych. Objawy te bardzo przeszkadzają mi w codziennym życiu. Lekarz, do którego uczęszczam, podejrzewa grzybicę - drożdżaka. Dostałam skierowanie na badanie (czystość pochwy), które mogę niestety wykonać dopiero po zbliżającej się miesiączce. Jak przetrwać ten okres? Stosuję c************, jednak nie odczuwam żadnej ulgi. Czy istnieje jakiś sposób, by uporać się z objawami do momentu badań?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
badanie pozwoli na określenie, jaki patogen jest odpowiedzialny za Pani dolegliwości. Ponadto zostanie określona jego wrażliwość na leki. Dzięki temu możliwe będzie włączenie odpowiedniego leczenia. Grzybica pochwy wynika najczęściej z zaburzenia równowagi flory bakteryjnej pochwy. Proponuję zastosowanie probiotyku dopochwowo, który poprzez odbudowę flory bakteryjnej pochwy może nieco złagodzić dolegliwości.
Pozdrawiam