Drożdżyca odbytu - co robić?

Od jakiegoś czasu mam zaczerwienione okolice odbytu. Czasem odczuwam swędzenie, nie jest to uporczywe, niemniej jednak mało komfortowe. Skóra wydaje się być jakby podrażniona. Czasem wydziela się z tego coś w rodzaju jakiegoś płynu. Co to może być za dolegliwość? Jak sobie z tym poradzić? Czy konieczna jest wizyta u lekarza?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować infekcję drożdżakową odbytu.
Aby potwierdzić taką przyczynę konieczna jest ocena dermatologiczna i ewentualnie badania dodatkowe posiew w kierunku drożdżaków.
Po ustaleniu rozpoznania będzie możiwe wdrożenie odpowiedniego leczenia.
Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl