Drożne i niewydolne żyły przypiszczelowe obu kończyn

usg doppler wykazało u mnie drożne ale niewydolne zyły przypiszczelowe obu kończyn. dowiedziałam się ze jedynie rajstopy uciskowe mają zdolnośc terapeutyczną. zbliza sie lato a ja codziennie rano ćwiczę programy Ewy chodakowskiej, mam zakladac te rajstopy po cwiczeniach i nosic caly dzien, przeciez latem jest to wrecz neimozliwe :(( co moge zrobic zeby zapobiec pogorszeniu?

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej jest zabiegowe. Zakładam, że ma Pani na myśli niewydolne żyły odpiszczelowe. Proszę zgłosić się do chirurga celem oceny i kwalifikacji do zabiegu. Alternatywą dla leczenia zabiegowego jest noszenie wyrobów uciskowych do końca życia, takie postępowanie jednak jedynie zahamuje postęp choroby, a nie usunie żylaki.