Druga ciąża - ogromny brzuch

Witam serdecznie. W pierwszej ciąży przytyłam 14 kg, już w 2 miesiące po porodzie wchodziłam w swoje ubrania i wróciłam do wagi sprzed ciąży. Zarówno w pierwszej jak i w drugiej ciąży byłam aktywna, ćwiczyłam, chodziłam na basen. W drugiej nawet bardziej, ponieważ miałam wówczas już rocznego szkraba (w drugą ciążę zaszłam dokładnie, gdy moje pierwsze dziecko miało 11 miesięcy). Starałam się prawidłowo odżywiać, a zaskoczyło mnie, że drugie dziecko urodziło się identyczne wielkościowo jak pierwsze, a ja przytyłam aż 22 kg (koszmar, bo jadłam i ruszałam się nie mniej).

W tej chwili jestem pół roku po porodzie, straciłam już (albo tylko) 14 kg, ale jednak wciąż ważę 68 kg (waga sprzed porodu 60 kg). Jestem aktywna, ćwiczę 2-3 razy w tygodniu: trening aerobowy i mięśnie brzucha. Staram się nie podjadać, piję odpowiednią ilość płynów, a brzuch mam ogromny: ogromna fałda, tłuszcz, wystający brzuch, że nawet schylić się przez niego dobrze nie mogę. Jestem zrozpaczona. Co robić? Błagam o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Mam za mało informacji, abym mogła dokładnie stwierdzić dlaczego Pani waga nie ulega redukcji. Jednym z powodów może być tempo przemiany materii, które zmniejsza się wraz z wiekiem. Dodatkowo Pani organizm być może całkowicie się nie zregenerował i nie odpoczął po pierwszej ciąży. Uważam, że warto jest udać się do dietetyka, który sprawdzi skład Pani ciała i zmierzy przemianę materii, a także przeprowadzi dokładny wywiad żywieniowy na podstawie którego być może od razu pokaże Pani popełniane błędy żywieniowe. Proszę jednak pamiętać, aby nie odchudzać się na własną rękę, zwłaszcza jeśli karmi Pani obecnie piersią. Warto zajrzeć do artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.