Druga ciąża po cesarskim cięciu

Witam. Mam 30 lat, w lutym urodziłam dziecko przez cc (z powodu ułożenia miednicowego). Chcemy z mężem starać się jak najszybciej o drugie dziecko. Byłam u 3 lekarzy (w sierpniu) i każdy mówił co innego - jeden powiedział, że możemy już po pół roku, drugi po 8-9 miesiącach, a trzeci że po roku. Kiedy blizna się zrasta, jak duże jest ryzyko i czy możemy już rozpocząć starania? Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Zazwyczaj próby zajścia w następną ciążę można rozpocząć po sześciu miesiącach od chwili zabiegu (blizna jest już wtedy wykształcona). Jednak niektórzy specjaliści zalecają jednak wydłużenie tego okresu do 1–2 lat.

Pozdrawiam