Druga kreska na teście. Czy może to oznaczać ciążę?

Witam
Jestem dwanaście dni po inseminacji i właśnie tego dwunastego dnia już nie wytrzymałam, i zrobiłam test ciążowy. Bardzo szybko pojawiła się jedna czerwona kreska w polu C, ale za małą chwilę - około 30 sekund - pojawiła się druga kreska, bardzo słaba, tuż za nią.
Czy może to oznaczać ciążę?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Tak, gratuluję, druga kreska (nawet blada) na teście ciążowym oznacza ciążę. Powinna się Pani umówić na pierwszą wizytę u swojego lekarza prowadzącego ciążę. Dla pewności można wykonać drugi test za kilka dni, a jeszcze lepiej badanie poziomu hormonu beta HCG z krwi.

Pozdrawiam serdecznie!