Drugi blister Microgynon a ryzyko ciąży

Witam,to znów ja;)Mam takie pytanie:biorę tabletki antykoncepcyjne microgynom 21 i zaczelam je brać po okresie,teraz kończę za dwa dni 2-blister i będę czekać na okres.Ale mam obawy ponieważ caly czas sie dodatkowo zabezpieczamy z mężem,a dzis nam pekla prezerwatywa i wszystko we mnie bylo.czy mogę byc w ciąży?bo znajoma powiedziała ze te 99%osiąga sie przy 3-blistrzeh

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, pełną protekcję osiąga się o wiele wcześniej (już po kilku dniach od stosowania). Jednakże, żadna metoda nie zabezpiecza w 100% i może Pani za 2-3 tyg wykonać test ciążowy. Pozdrawiam