Drugi okres po dwóch tygodniach

Witam, mam 24 lata, miesiączkuję od 13 roku życia. W ostatnim czasie bardzo dużo działo się w moim życiu, bardzo dużo nieprzyjemności, stresu, a do tego zmęczenie fizyczne. Mój problem polega na tym, że w grudniu, dokładnie 16, dostałam okres. Trwał 5 dni - normalnie jak zawsze, co prawda spóźnił mi się 5 dni, ale nie przejęłam się tym bardzo ze względu na to przemęczenie itd. Dzisiaj mamy 30 grudnia, a ja znowu krwawię. Nie wiem, co się ze mną dzieje. Czy to normalne, czy to się zdarza? Jeśli to możliwe, proszę o podpowiedź, co się może ze mną dziać. Wybieram się do lekarza, ale dopiero po sylwestrze. Teraz nie dam już rady po prostu.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Jeśli krwawienie nie jest obfite, może być związane z owulacją. Może Pani również cierpieć na szereg problemów natury ginekologicznej, jak mięśniak macicy (rzadko w tym wieku) czy zaburzenia hormonalne. Może to być również rozregulowanie cyklu jako reakcja na silne stresy. Jeśli nie krwawi Pani mocno, to może Pani spokojnie poczekać na termin wizyty po Nowym Roku. Jeśli krwawienie jest bardzo obfite- wskazana jest wizyta w ginekologicznej izbie przyjęć już teraz.

Pozdrawiam serdecznie!