Drugie złamanie kości śródstopia

mojej kolezanki córka złamała po raz 2 kość śródstopia u prawej nogi , miała już złamanie też tej nogi rok temu we wrześniu, poł roku po tym złamaniu to samo miała u lewej stopy i teraz krzywo stanęła i prawa 2 raz złamała, co to moze byc ma 13 lat. ma niską wagę jak na swój wiek.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Z pewnością opisywana sytuacja powinna być powodem zgłoszenia się z dzieckiem do pediatry. Być może w organizmie dziewczynki występuje niedobór witaminy D bądź innych mikro- i makroelementów. Warto także ocenić aparat więzadłowy kończyn dolnych. W pierwszej kolejności konieczne jest wykonanie podstawowych badań krwi.