Druty w klatce piersiowej po operacji pomostowania

Druty o których pisałem ranią go i ta rana nie goi się.lekarz do ktorego Tata jeżdzi do kontroli mowi że poprzednicy mnieli usunąć od razu,a teraz on nie jest w stanie nic zrobic poniewaz Tata nie nadaje sie na stół,gdyż był tyle razy usypiany ze nie wytrzyma nastepnej operacj. Czy niema zadnej metody żeby cos zrobic z tymi drutami zeby go nie bolało i rana sie zagoiła? Z gory dziekuje i pozdrawiam.

Raczej nie ma innej metody. Trudno mi cokolwiek doradzać bez bezpośredniego zbadania pacjenta. Ciało obce czyli druty muszą zostać usunięte, aby rana mogła się zagoić. Jeśli ryzyko usunięcia jest tak ogromne niestety prawdopodobnie nie uzyska się w żaden inny sposób zagojenia rany bez usunięcie drutów.

Niestety druty są konieczne, aby nie otworzyło się ponownie zespolenie na mostku. Odpowiednia pielęgnacja rany, ewentualnie posiew plus celowana antybiotykoterapia mogą pomóc w gojeniu się rany. Pozostają też silne leki p.bólowe na złagodzenie bólu.

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg