Drżą mi dłonie - jak mam sobie z tym radzić?

Witam Was wszystkich. Postanowiłam tu napisać, bo może ktoś ma podobny problem do mojego. Mam 16 lat. I nie wiem dlaczego, ale jak się zdenerwuję trzęsą mi się ręce. Nie wiem dlaczego tak jest. Próbowałam już wszystkich środków: piłam melisę, brałam różne leki na uspokojenie, ale nic nie pomaga. Od jakiegoś czasu jak ktoś mnie zdenerwuje zauważyłam, że coraz bardziej zaczynają mi się trząść. Nie wiem co robić, to jest dziwnie uczucie. Ma ktoś tak? :( Co robić? : ( Źle się z tym czuję: (. Pomóżcie: ((

Witam.

Drżenie rąk jest często objawem zbyt silnego napięcia mięśniowego wywołanego stresem lub lękiem. Często zdarza się, iż nasila się ono, gdy odczuwamy silne emocje negatywne, ale również ekscytację. Niekiedy drżenie ma również swoje źródło w zaburzeniach neurologicznych, dlatego jeśli Twoje dolegliwości są częste a ich nasilenie duże, poproś rodziców by wybrali się z Tobą na wizytę u neurologa.

Pozdrawiam