Drżenie ciała i problemy ze snem - czy mam nerwicę?

Bardzo proszę o radę. Od dłuższego czasu napada mnie drżenie całego ciała, rąk. Takie napady są sporadyczne, jednak widoczne i niezręczne, gdy inni to widzą. Mam też problemy ze snem. Myślę, że to nerwica... Co można z tym zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Diagnoza na podstawie opisu, szczególnie tak krótkiego, niestety nie jest możliwa. Podejrzewa Pani u siebie nerwicę. Jednak by móc orzec, czy Pani problemem jest nerwica, najpierw należy wyeliminować choroby somatyczne, które mogłyby wywoływać opisane dolegliwości. Dlatego warto na początek skonsultować się z lekarzem rodzinnym i sprawdzić stan zdrowia. Jeśli Pani problemy będą natury psychicznej, należy zgłosić się do lekarza psychiatry i zastosować się do jego zaleceń. Oprócz pomocy psychiatry w przypadku nerwicy, wskazane jest również rozpoczęcie psychoterapii lub praca z psychologiem. W trakcie terapii będzie Pani mogła rozwiązywać psychiczne konflikty i problemy, które mogą być przyczyną nerwicy. Będzie to także możliwość nauczenia się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach i jak wyrażać emocje, by nie gromadziły się i nie powodowały nasilenia się psychicznego napięcia. Pomoc specjalistów może pozwolić Pani poradzić sobie z problemami i uzyskać równowagę psychiczną.

Pozdrawiam