Drżenie ciała u 5-letniego dziecka

witam serdecznie:) mój synek niedługo skonczy 5 lat, podczas snu zauważyłam że jego ciało drży ,wziełam go na kolana,próbowałam obudzic ale niechciał otworzyc oczu i cały czas drżał ,pytam czy chce siusiu ,zrobił ale cały czas drżał i był nieswiadomy, trzymajac go na kolanach chciałam zeby sie napił i sie troche przebudził, po chwili zareagował i wypił dwa łyki wody drgawki minęły i spał spokojnie do rana ,zaznaczam ze goraczki nie miał ani nie jest chory,prosze o podpowiedz co robic ?

Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać - proszę zgłosić się na kontrolę pediatryczną. Jeśli jednak nie będzie takich powtórek, to znaczy, iż była to sytuacja jednorazowa spowodowana np. złym snem syna, spiętymi mięśniami (tonus po całym dniu nie został rozluźniony powoli, lecz "skokowo" w trakcie nocy itp). Pozdrawiam.