Drżenie ciała z powodu stresu

Witam. Od pewnego czasu gdy wykonuje jakąś czynność szybko albo musze zrobić parę rzeczy na raz, zaczynam się wewnętrznie trząść. Wiem, że to tylko nerwy ale nie umiem się ich pozbyc.Byle czym potrafie sie zestresowac i po tym tez zaczynam sie tak trzasc,. Ciężko troche z tym zyc,.Chce sie tego pozbyc ale nie za pomoca leków, tylko jakiegos innego sposobu, wiem,ze istnieje ale nie wiem jaki, prosze o pomoc

W przypadku somatyzacyjnych zaburzeń lękowych (nerwicy) najlepsza metoda jest przyjrzenie się jej przyczynom w relacji z psychologiem. Zachęcam do podjęcia psychoterapii. Jeśli zaburzenia nie są nasilone i występują stosunkowo krótko jest szansą że kilka sesji wystarczy , by poradzić sobie z trudnościami.

Witam. Zapewne najkorzystniejszym rozwiązanie problemu byłaby wizyta u psychologa psychoterapeuty. Proszę jeszcze raz przemyśleć decyzję o nie przyjmowaniu leków. Myślę, że pomoc psychiatry, który wspomógłby lekami byłaby wskazana. Trzeba po prostu wspomóc własny organizm, który jak wynika z opisu jest słaby i brak mu odporności. Na pewno poczuje pani ulgę. Pisze pani, że drżenie narasta, gdy musi pani wykonać kilka rzeczy na raz. W takiej sytuacji należy usiąść na chwilę i spokojnie ustalić sobie od której czynności zacząć, a którą wykonać następnie. Pozdrawiam