Drżenie dłoni i choroba Hashimoto

Mam 22 lata. Od dłuższego czasu zauważyłam, że w pewnych momentach (szczególnie rano) bardzo drżą mi dłonie. Widoczne jest to szczególnie, kiedy np. próbuję przelać itp. Nie dzieje się tak codziennie ale jest to bardzo częste zjawisko. Czy może być to przyczyną jakiegoś niedoboru? dodam, że zdiagnozowano u mnie Hashimoto

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane drżenia mogą być wynikiem zaburzeń funkcji tarczycy, aczkolwiek znacznie częściej są wynikiem stresu. Proszę oznaczyć poziom TSH oraz hormonów tarczycy. Proszę także zastanowić się czy drżenia nie pojawiają się w sytuacjach wzmożonego napięcia emocjonalnego.