Kobieta , 23 lata Witam, Często rano jestem słaba, ledwo włóczę nogami, a serce mi wali. Zawsze mam niskie ciśnienie (ok. 80/50, a czasami niżej) więc to może być powód? Ostatnio zauważyłam też że trzęsą mi się dłonie (nie tylko rano ale przez cały dzień). Co to może być? Dodam że mam 23 lata.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Dobry wieczór,

Proszę oznaczyć sobie stężenie kortyzolu i ACTH we krwi - rano na czczo oraz dodatkowo TSH. Z wynikami proszę zgłosić się do lekarza. Niewykluczone, że może mieć Pani m.in. niedoczynność kory nadnerczy, co jest przyczyną niskiego ciśnienia tętniczego i znacznego osłabienia..

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Niedociśnienie tętnicze – Niedociśnienie tętnicze zwane jest inaczej hipotonią. Niskie ciśnienie krwi sytuuje się poniżej 100/60 mmHg. Dotyka każdej grupy wiekowej, choć najczęściej niskie ciśnienie występuje u dzieci (zwłaszcza w okresie dojrzewania), które są szczupłe i mają małą masę ciała.
  • Dłonie – Dłonie i stopy to części ciała, na których bardzo łatwo uwidaczniają się wiek, zmęczenie i przepracowanie. Warto nawilżać je kremami pielęgnacyjnymi, zainwestować raz na jakiś czas w relaksujący masaż stóp lub wykonywać zabiegi kosmetyczne na dłonie i stopy.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: