Drżenie dłoni i pieczenie rąk a choroba Parkinsona

Witam mam 28 lat przepraszam z góry za bledy ale mieszkam już długo w niemczech .... Moja mama zmarła przed 4 latami na parkinsona od długiego czasu drżą mi ręce nie przy stanie spoczywajacym tylko jął wyciagam ręce do przodu na prosto byłam u lekarza przd tyg przepisał mi lek laif 900 i trazpuecze mnie prawa ręką od lokcia do palców czy to są objawy parkinsona błagam o pomoc jestem sama z córka takiego strachu jeszcze nigdy w życiu nie mialam ;( ponieważ znam ta chorobę i jej przebieg od mamy

Lek. Paweł Baljon

Wielu osobom choroba parkinsona kojarzy się jedynie z drżącymi dłońmi. Jednak to schorzenie znacznie bardziej poważne, i choć nie jest śmiertelne, znacznie obniża jakość życia chorych, prowadząc często do utraty samodzielności i poważnych wypadków. Aby stwierdzić chorobę należy wykazać akinezę lub sztywność mięśni oraz drżenie spoczynkowe kończyn. Postawienie diagnozy tylko na podstawie opisu nie jest zbyt słuszne. Polecam wizytę u neurologa.

Ma Pani 28 lat, To zdecydowanie za wcześniej na chorobę Parkinsona! Niepokój i drżenie rąk pozycyjne moze być wynikiem zdenerwowania, niedoboru elektrolitów, a czasem to objaw łagodnego drżenia samoistnego Ważna spokojna rozmowa z Lekarzem i kimś bliskim, uspokojenie , wyjaśnienie Pomocny Magnez z witaminą B6 i łagodne ziołowe środki uspokajające. Czy ma Pani pomoc i wsparcie dla Siebie i i Córki? Zasiłek ? Opieka społeczna? Psycholog? Pozdrawiam serdecznie i myślę, że objawy ustąpią.