Drżenie dłoni, pulsowanie dłoni przy nadmiernym obżarstwie

Witam, piszę, bo mam problemy z odżywianiem, zdarza się że nawet tygodniami codziennie chodzę do sklepu po słodycze i po powrocie do domu "rzucam" się na to co kupiłam,czasem towarzyszy temu drżenie dłoni,pulsowanie w skroniach..już same zakupy sprawiają mi przyjemność, i kiedy tak zacznę jeść, zjadam wszystko, nie ważne że już dawno jestem najedzona.Martwi mnie to, chciałabym z tym skończyć, ale nie wiem jak to zwalczyć. Kiedy staram się jeść zdrowo wytrzymuję max. miesiąc. Co powinnam zrobić?

Proszę rozważyć decyzję o rozpoczęciu psychoterapii. Nie napisała Pani, od jak dawna utrzymują się tego typu objawy, z pewnością nie warto jednak czekać na utrwalenie złych nawyków. Z pomocą terapeuty może Pani nauczyć się rozładowywać napięcie w inny sposób, bez uciekania się do jedzenia słodyczy.

Witam. Zaburzenia odżywiania są bardzo ciężkim tematem, terapia jest długotrwałą, warto udać się po pomoc do specjalisty, warto od razu pójść do dietetyka i psychologa i równocześnie kontynuować terapię. Proszę pójść po pomoc teraz, po później będzie się zmobilizować i zmotywować. Pierwszy krok już Pani zrobiła, bo widzi problem pisząc poradę, drugim krokiem jest udanie się do specjalisty. Trzymam kciuki!

Witam serdecznie,

Objawy, który Pani opisuje wskazują na kompulsywne jedzenie. Jest to zaburzenie o podłożu psychologicznym i obawiam się że samodzielnie nie poradzi sobie Pani z tym problemem. Należy szukać pomocy u specjalistów i zgłosić się na terapie a następnie do dietetyka który odpowiednio dobierze dietę. Proszę działać jak najszybciej ponieważ choroba może postępować. Osobiście współpracuję z wieloma osobami borykającymi się z zaburzeniami odżywiania i wiem że można z tego wyjść jednak droga jest długa i wymagająca zaangażowania pacjenta. Jest Pani na dobrej drodze ponieważ widzi Pani problem i należny ,,iść za ciosem'' kontynuując poszukiwania pomocy.

W razie dodatkowych pytańzapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk