Drżenie i mrowienie a picie kawy

w ostatnim czasie z byle powodu zaczynam się trząść trzęsę się prawie cała ,lekarz powiedział abym piła melise na uspokojenie ale to nie pomaga , do tego niekiedy kłuje mnie w okoicach serca,oraz w czasie lekkiego wysiłku zaczyna mi się kręcić w głowie i mam mroczki przed oczami a gdy biegam bole brzucha. dodam że piłam w ostatnich kilku miesiacach dużo kawy ok.5-6 a teraz 3 czy to może być przez to ,niepokoją mnie te objawy co może mi być? czy są potrzebne jakieś badania ?

Mgr Olga Marzol Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Bardzo proszę wykonać badania na poziom magnezu oraz potasu w organizmie. Prawdopodobnie podczas częstego spożywania kawy wypłukała sobie Pani te pierwiastki z organizmu, stąd te objawy.

Proszę odstawić kawę i ciemną herbatę oraz wprowadzić suplementację, jeżeli badania potwierdzą.

Pozdrawiam,

OM