Drżenie łydek a podejrzenie SLA

Witam.W zapisie spoczynkowym z mięśnia trójgłowego łydki lewego bez cech odnerwienia, rejestrowano pojedynczy potencjał jednostki ruchowej o charakterze neurogennym,zapis wysiłkowy miernie zubożony-pośredni.Wynik przemawia za nieznacznym uszkodzeniem neurogennym. kinaza fosokreatynowa 87 dla wartości 29-168. z2013 roku Do tej pory mam drżenie łydek a .Z góry dziękuje Dzięki ale lekarze sami nie wiedzą co to jest dlatego szukam pomocy podejrzewano SLA ale nikt tego nie potwierdził

Aleksander Ropielewski

Na pewno nie można rozpoznać SLA na podstawie zaburzenia funkcji jednego nerwu. Niestety w neuropatiach często poszukujemy choroby lub stawiamy diagnozę przez wykluczenie innych. Wynik Pani badań nie przemawia za konkretną jednostką chorobową i nie mam przekonania, że neurolog będzie w stanie postawić rozpoznanie przy takim stanie klinicznym i wynikach badań.