Drżenie mięśni, drętwienie twarzy, mrowienia, lęk i bezsenność u 25-latka

Objawy: dretwienie twarzy drżenie mięśni mrowienie w kroczu lęk bezsenność strzelanie w stawach, osłabienie lewej nogi (nerwica?) Badania neurologiczne OK. Po rezonansie pojawił się tik palca wskazującego. Po stronie lewej lokalizacji podkorowej zakrętu podspoidłowego widoczna drobna ok.4mm sfera o podwyższonym w sekwencji T2- zależnej, obniżonym w sekwencji T1- azleznej, nie ulegająca wzmocnieniu po podaniu kontrastu i nie powodująca restrykcji dyfuzj Obraz może odpowiadać drobnej porencefalli

Witam,
jeżeli neurolog wyklucza podłoże organiczne Twoich dolegliwości,należy skonsultować z nim ewentualnośc psychoterapii,gdyż w nerwicach o zaawansowanej postaci może pojawiać się coraz nowy symptom ze strony ciała/zaburzenia histeryczne/.Przyczyną zawsze jest lęk,zatem najlepsze byłoby obecnie równoległe leczenie farmakologiczne,które uspokoi czynnościowe zaburzenia narządów i stopniowe odstawianie leków przy psychologicznej poprawie w radzeniu sobie z problemami