Drżenie mięśni i nadpobudliwość

dzien dobry.od jakiegos czasu drza mi miesnie bylam z tym u neurologa,ktory po zbadaniu mnie stwierdzil ze moje odruchy sa prawidlowe.a ze jestem z kolei nadpobudliwa.co to oznacza?dodam ze bardziej drzy mi prawa noga niz lewa.co moge z tym zrobic?czy to minie samo?bardzo mozliwe ze mam to na tle nerwowym i slyszalam ze pomocna przy tym jest psychoterapia czy rzeczywiscie dziala?

Szanowana Pani, psychoterapia, jak najbardziej działa, tylko trzeba jeszcze wiedzieć jaka. Najlepiej, aby psychoterapeuta miał doświadczenie w psychosomatoterapii (metody pracy z ciałem, pracy z oddechem). Psychoterapia Metasystemowa jest podejściem integratywnym, które czerpie z różnych szkół (m.in. psychodynamicznej, ericksonowskiej, poznawczej, ale także z metod pracy z ciałem tzw. Body Work). Więcej na temat podejścia oraz adresy zaufanych specjalistów w Warszawie znajdzie Pani na stronie: www.pocieszka.pl

Pozdrawiam,
Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Witam,

jak najbardziej warto się skonsultować z psychoterapeutą. Może to mieć podłoże psychiczne jak najbardziej, może to być kwestia stresu, niewłaściwego radzenia sobie z nim, bądź inne powody natury psychicznej, także zachęcałabym do konsultacji. Oczywiście istnieje możliwość poradzenia sobie z tym, samo może jednak nie przejść, dlatego warto skorzystać z pomocy. W razie dodatkowych pytań czy wątpliwości zachęcam do kontaktu indywidualnego. Pozdrawiam.

Witam Panią serdecznie,
psychoterapia jest bardzo skuteczną metodą leczenia trudności psychologicznych, które objawiają się pod postacią somatyczną. Samoistne drżenie mięśni nie jest komfortowe, na co dzień może okazać się wręcz problematyczne. Na podstawie Pani krótkiego opisu, sądzę, że objawy występują na tle nerwowym. Warto byłoby bliżej przyjrzeć się problemowi, dlatego zachęcam do udania się na konsultację specjalistyczną w celu szczegółowego zdiagnozowania przypadku, gdyż nie mamy pewności czy to stadium nerwicy, niedobór witamin czy problemy ortopedyczne. Życzę dobrego samopoczucia i pozdrawiam.