Drżenie mięśni nóg i rąk

Witam , kilka razy dziennie przez kilka minut dopada mnie drżenie mięśni nóg lub rąk. Nie wiem co to może być więc proszę i dziękuje za odpowiedź.

Witam,

Przyczyn wymienionych przez Panią dolegliwości może być sporo. Istotne jest w jakich sytuacjach zdarzają się wymienione przez Panią dolegliwości, czy ew. są jakieś czynniki , które prowokują ich wystąpienie.Czy są jakieś inne objawy towarzyszące, np. nadmierne pocenie się, uczucie niepokoju, wzmożony apetyt, ból głowy, itd?. Warto byłoby, gdyby zmierzyła Pani sobie poziom cukru we krwi w momencie drżenia rąk, być może dolegliwości spowodowane są spadkami poziomu cukru we krwi, np. w hipoglikemii reaktywnej. Przyczyn może być sporo, także warto udać się do lekarza rodzinnego/internisty, który zbierze dokładny wywiad, zbada Panią i zleci Pani badania, a w razie potrzeby wyśle do odpowiedniego specjalisty, np. neurologa lub diabetologa (jeśli oczywiście zajdzie taka potrzeba).
Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz