Drżenie rąk i nadmierna potliwość podczas stresu

dzisiaj w pracy podczas ważnego spotkania podawałam kawę i moje ręce zaczęły tak mocno drżeć, że zwróciłam na siebie uwagę i o mało co nie rozlałam kawy. I to nie pierwszy raz (a mam dopiero 24 lata!). Nawet w codziennych sytuacjach bezstresowych obserwuje lekkie drżenie rąk, które się potęguje podczas stresu. Poza tym zgrzytam w nocy na zębach, pocę się nadmiernie, często jestem zmęczona a przed stresującymi sytuacjami mam bóle brzucha i biegunkę. Czy to może być nerwica?

Polecam także zgłosić się na konsultacje psychologiczną, podczas której psycholog nauczy Panią i pokaże zastosowanie innych, bardziej rozbudowanych metod radzenia sobie ze stresem (nastawionych np. na poznawczy aspekt przeżywanego stresu). Powodzenia!

Podobne objawy mogą być sygnałem nerwicy. Warto skorzystać z pomocy i badań lekarskich- jeśli wykluczone zostanie somatyczne podłoże zaburzeń, będzie to oznaczać ich emocjonalne pochodzenie (nerwicę). Wówczas warto rozpocząć psychoterapię.