Drżenie rąk od pięciu lat

Witam! Moim problemem są drżące dłonie. Co rok wykonuję badania morfologiczne które mają dobry wynik. Drżenie zauważyłam jakieś 5 lat temu, czyli w wieku 16 lat. Drżenie nie było tak silne jak teraz, nawet się z tego trochę śmiałam. Nie mam jakichś głębokich przeżyć, lekarz rodzinny stwierdził, że powinnam pójść do psychologa. Drżenie występuje w sytuacjach stresowych jak i w tych normalnych. Jest mi z tym bardzo ciężko, wstydzę się tego. Mojemu ojcu również drżą ręce. Pomóżcie!

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zalecam wizytę u neurologa celem wykluczenia przyczyn drżenia ze strony neurologicznej. Można się także udać do psychologa celem dokonania analizy psychologicznej Pani sytuacji stresowych i ewentualnego znalezienia na nie rozwiązania. Pozdrawiam.