Drżenie rąk przy wykonywaniu czynności

Drżą mi ręce przy wykonywaniu czynności wymagających myślenia (np. przy pisaniu). Jakbym się zacinał na moment i towarzyszą temu powiedzmy 1-sekundowe drgawki. Poza tym ostatnio trudno mi napić się ze szklanki bez drgawek, muszę podnosić ją obiema rękami i powoli przechylać, gdy jest już przy ustach. Miałem kiedyś napad padaczki po nieprzespanej nocy, ale wszelkie badania nie wykazały tej choroby. Mam 25 lat, nie piję ani nie palę.

Pomiędzy drżeniem a drgawkami jest różnica jak pomiędzy słoniem a nosorożcem. Z tego powodu lekarz rozpoznanie stawia w oparciu o dokładną znajomość objawów oraz badanie pacjenta. Ważna są też inne informacje jak np. choroby dodatkowe, choroby w rodzinie itd.
Na podstawie 2 ogólnych, nieprecyzyjnych objawów rozpoznanie być może postawi wróżka lub jasnowidz.