Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Drżenie rąk u 23-letniej osoby a możliwe przyczyny

Odkąd pamiętam trzęsą mi się ręce. Niezależnie od stanu fizycznego czy psychicznego trzęsą się (kiedy jestem głodny, zmęczony, zdenerwowany trzęsą się bardziej). Nauczyłem się z tym żyć, jednak przysparza to problemów w życiu codziennym. Nie ma mowy o posłodzeniu kawy jeśli cukierniczka stoi daleko, ciężko o precyzję w czymkolwiek. Kiedy miałem około 12 lat przeszedłem badania pod kątem choroby Wilsona, której nie wykryto. Do jakiego specjalisty udać się żeby otrzymać pomoc?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu

Badanie moczu na leukocyty

Ogólne badanie moczu, to jedno z podstawowych badań. Polega na ocenie próbki moczu pod kątem różnorodnych cech, m.in. leukocytów. Lekarz Łukasz Dubielecki pokaże jak wykonać badanie w domu.

Witam Pana,

Proszę również sprawdzić tarczycę - przesiewowo oznaczyć TSH. A może miał PAn w dzieciństwie kontakt z toksycznymi substancjami? Używki, narkotyki, dopalacze, chemia...? Są na szczęście leki, które mogą zniwelować występujące u Pana objawy. Proszę udać się do lekarza, warto również wybrać się na wizytę do neurologa, aby Pana dokładnie zbadał.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz

Specjalista chorób wewnętrznych, diabetolog i endokrynolog. Autor oraz współautor ponad 140 artykułów i doniesień zjazdowych. Laureat plebiscytu Lekarz Roku 2016 Dziennika Wschodniego. Członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego, Diabetologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety