Mężczyzna , 23 lata Odkąd pamiętam trzęsą mi się ręce. Niezależnie od stanu fizycznego czy psychicznego trzęsą się (kiedy jestem głodny, zmęczony, zdenerwowany trzęsą się bardziej). Nauczyłem się z tym żyć, jednak przysparza to problemów w życiu codziennym. Nie ma mowy o posłodzeniu kawy jeśli cukierniczka stoi daleko, ciężko o precyzję w czymkolwiek. Kiedy miałem około 12 lat przeszedłem badania pod kątem choroby Wilsona, której nie wykryto. Do jakiego specjalisty udać się żeby otrzymać pomoc?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam Pana,

Proszę również sprawdzić tarczycę - przesiewowo oznaczyć TSH. A może miał PAn w dzieciństwie kontakt z toksycznymi substancjami? Używki, narkotyki, dopalacze, chemia...? Są na szczęście leki, które mogą zniwelować występujące u Pana objawy. Proszę udać się do lekarza, warto również wybrać się na wizytę do neurologa, aby Pana dokładnie zbadał.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Drżenie rąk – Drżenie rąk to zaburzenie, które można spotkać u ludzi w każdym wieku. U młodszych ma ono przeważnie tło emocjonalne – można je zaobserwować na przykład podczas egzaminu czy rozmowy kwalifikacyjnej.
  • Kawa – Kawa jest napojem, który na całym świecie cieszy się ogromną popularnością. Zawarta w kawie kofeina pobudza nasz organizm i naszą sprawność psychiczną, dlatego wiele osób pije ją rano aby z siłą i energią zacząć dzień.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat