Drżenie rąk, wypadnie włosów a nadczynność tarczycy

Witam! Zastanwiam sie nad tym czy moge miec problemy z tarczyca (bardziej nadczynnosc) otoz moje miesiaczki sa nieregularne, ostatnio wypadaja mi wlosy, drza mi rece, stresuje sie dosc czesto i mocno a malo kiedy jest o co, jestem drazliwa po lewej stronie na szyi mam kulke (wyczuwalna) jest ona z boku w gornej czesci, oraz z tylu glowy za uchem. Kiedy na dworze jest cieplo wrecz wydaje mi sie ze zaraz zemdleje, a czasami mam uderzenia zimna.

Aleksander Ropielewski

Nie można wykluczyć, że opisywane dolegliwości wynikają z zaburzenia czynności tarczycy. W celu diagnostyki prosze skontaktować się z endokrynologiem lub lekarzem rodiznnym.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wykonanie badania lekarskiego. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.