Drżenie rąk, zawroty głowy po wypiciu kawy parzonej

Cześć mam pytanie odnośnie kawy od kilku lat piję kawę parzoną po dwie dziennie jednak od jakiegoś czasu zaczołem dziwnie się dziwnie czuć po jej wypiciu całe ciało mi drżało zwłaszcza ręce,ucisk w głowie jakby się obręcz zaciskała,zawroty głowy,nudności,potliwość i kołatanie serca.Dodam że te objawy nasilały się podczas upałów.Pózniej piłem bezkofeinową ale też mi nie podchodziła i miałem nudności i drżenia.Czym te objawy mogą być spowodowane?Dodam że morfologia i potas ok.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Objawy wskazują na przedawkowanie kofeiny. Proponuję skontrolować poziom cukru we krwi, gdyż często u osób z podwyższonym poziomem występuje nadwrażliwość na kofeinę. Jeżeli objawy nie ustąpią proszę udać się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam