Drżenie wewnątrz szyi

Witam serdecznie, proszę o odpowiedz. Od jakiegoś czasu mam dziwne drżenia wewnętrzne wewnątrz szyi, odczuwalne mocno przy ruszaniu szyją, obojętnie w jaką stronę, na dół lub na boki, nie jest to bolesne, ale przeszkadza bardzo w normalnym funkcjonowaniu, przy unoszeniu oburącz do góry, jest również mocno wyczuwalne, i wywołuje u mnie lęki, gdyż nie wiem, co mi dolega, czy to są problemy nerwicowe? Czy jakieś dolegliwości ze strony jakiegoś układu nerwowego?

Polecam na początek udać się do lekarza POZ, który po wstępnym badaniu będzie mógł zdiagnozować problem, bądź skierować Pana na specjalistyczne badania. Jeżeli badania nie wskażą somatycznego podłoża problemu, wtedy należy udać się na konsultację z psychologiem i/lub psychiatrą, który będzie mógł zdiagnozować problem od strony mentalnej. Niestety bez osobistego kontaktu trudno jest opiniować czy Pana problem ma podłoże nerwowe (np. jakiegoś rodzaju zaburzenie psychosomatyczne, lękowe), czy somatyczne. Potrzebny jest bardziej szczegółowy wywiad kliniczny oraz podstawowe badania. Pozdrawiam.