Duphaston na wyregulowanie cyklu

Witam! Od 6 miesięcy biorę Duphaston na wyregulowanie cyklu od 16 do 25 dc. Zwykle miesiączka występowała między 29 a 33 dc (bliżej 33). Tym razem nie dostałam okresu. W 29dc w godzinach wieczornych poczułam bardzo mocny ból lewego jajnika i jakby jajowodu (cała lewa strona podbrzusza). Nie mogłam się wyprostować, a tym bardziej chodzić. Ból znikał przy siedzeniu lub leżeniu. Następnego dnia, po przebudzeniu, ból samoistnie przeszedł. 31dc przez cały dzień odczuwałam typowe dla okresu bóle podbrzusza, raz silniejsze, raz słabsze. Wieczorem pojawiło się brązowawe plamienie (jak zawsze przed okresem). Jednak następnego dnia rano nie było ani okresu, ani plamienia. W ciągu kolejnych dni sporadycznie pojawiał się ból podbrzusza, ale już coraz rzadziej. Dzisiaj jest 35 dc i odczuwam „ćmienie” w podbrzuszu, ale na okres się kompletnie nie zapowiada. Testy ciążowe są negatywne. Dodam, że z mężem nie zabezpieczamy się w żaden sposób, ale również nie staramy się o dziecko (stosunek przerywany). Nie mam żadnych objawów ciążowych. Czy jest możliwe, że testy ciążowe jeszcze nie wykazały ciąży? (W tej chwili niestety nie mam możliwości zrobić testu z krwi.) Co to może być jeśli nie ciąża?

Witam, przy przyjmowaniu podanego przez Panią preparatu krwawienie powinno pojawić się do 7 dni po jego odstawieniu. Z Pani opisu wynika, że minęło ich już 10. W obecnej sytuacji radziłabym zatem powtórzyć test ciążowy. Przyjmuje się, że dają one wiarygodne wyniki w dniu spodziewanej miesiączki. Ze względu na nieregularne cykle nie wiemy jednak, kiedy dochodzi u Pani do owulacji, a tym samym kiedy mogło dojść do ewentualnego zapłodnienia. Warto zatem wykonać test raz jeszcze, co najmniej 14 dni od ostatniego zbliżenia. W przypadku negatywnego wyniku testu oraz braku krwawienia powinna Pani zgłosić się do swojego lekarza prowadzącego na badanie, które umożliwi ustalenie właściwej przyczyny dolegliwości. Pozdrawiam