Duphaston po pęknięciu pęcherzyka a krwawienie

W tym cyklu miałam robioną stymulację, po pęknięciu pęcherzyka zaczęłam brać duphaston, który miałam brać w przypadku ew. ciąży lub przestać gdy dostane miesiączkę. Przerwałam branie duphastonu w 36 dniu cyklu po wykonaniu 2 badań beta HCG , które wyszły negatywnie. Następnego dnia po odstawieniu tabletek zaczęłam dość obficie plamić na brązowo. Trwa już ono 3 dzień. Czy to jest miesiączka? czy zacząć już liczyć nowy cykl i zacząć kolejna stymulację czy czekać do krwawienia? Proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takim przypadku warto wszelkie swoje wątpliwości zgłaszać lekarzowi prowadzącemu. Obfite krwawienie z pewnością spowodowane jest zaburzeniem równowagi hormonalnej.

Krwawienie nastapiło na skutek odstawienia suplementacji progestagenen.
W celu ustalenia dalszego postępownia wskazna konsultacja ginekologiczna, ultraonograficzna ocena grubości endometrium.