Durietyk i skutki jego zażywania

Mialem sobie odposcic ale ni lubie jak wariata ze mnie medycy robia . Zadalem pytanie o diuretyk i skutki jego zazywania . Dna moczanowa moze byc nabyta a diuretyk moze byc tego powodem . Sarkastycznie spytam badanie krwi na poziom kwasu moczowego to mam sobie robic sam , ja sie na tym nie znam . Jak aplikuje mi sie leki ktore robia problem to lekarz powinien monitorowac kwas moczowy . Wazne to dla mnie bo nie wiem czy dne wyrobilem sobie sam przez lata czy medyk przylozyl sie do tego .

Nie potrafię napisać z jakiego powodu ma pani dnę moczanową. Trzeba się niestety liczyć z tym, że leki maja swoje działania niepożądane, czasem bardzo różne, o różnej częstotliwości występowania i różnej ciężkości gatunkowej.Nie o wszystkim lekarz może z pacjentem porozmawiać w ciągu zwykle krótkiej wizyty. Zawsze można się spytać jak są jakieś wątpliwości. Co do diuretyków to jeśli stwierdzi się wysoki poziom kwasu moczowego, a diuretyk nie jest konieczny w stosowaniu, to po odstawieniu leku kwas moczowy powinien się znormalizować.