Duszący kaszel u 12-latka

Proszę o informację, dziecko od lipca kszle bardzo mocno, kaszel duszacy, brak mozliwości złapania oddechu (aż lecą łzy), kaszel raczej such ale też czasami syn mówi ze nie chce mus ię oderwać. Testy alergiczne wykazały ze nie jest na nic uczulony, osłuchowo czysty, prześwietlenie opłuc czyste, morfologia ok tylko iga 0,29 (norma 0,58-3,58). Zrobilismy badania na krztusiec ale musimy czekać na wyniki. Syn ma 12 lat. Prosze o informację co to może być, jak mu pomóc? Wdzieczna mama Kamila.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry lub lekarza pulmonologa, a być może do otolaryngologa. Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć.