Duszący kaszel u 36-latki

Mam od kilku lat kaszel. Zazwyczaj zaczynam kaslac jak sie klade do lozka tylko czasmi tylko w dzien. Jak sie napije troche wody to mi troche przechodzi. Czasmi jak jestem w stresie to tez kaszle. Kiedys bylam chora i bralam antybiotyk i mi przeszlo na jakis czas a pozniej znow wrocil kaszel wieczorami. Dziwi mnie to jest to jest w wiekszosci jak juz sie poloze do lozka. Nie odrywa mi sie nic tylko jest to taki duszacy kaszel. Prosze o porade co mam zrobic.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Kaszel może wynikać z wielu przyczyn, m.in.: infekcja, astma, obecność ciała obcego w drogach oddechowych, stres. Kaszel występujący głównie po położeniu się do łóżka może sugerować występowanie refluksu żołądkowo-przełykowego. W celu wyjaśnienia przyczyny Pani dolegliwości zalecam wizytę u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam.