Duszący napadowy kaszel u 12-latki

witam. Moje dziecko ma od dziesięcu dni ciągły duszacy napadowy kaszel. Zadne syropy od lekarza nie działają, dziecko jest alergokiem i jest po testach i uczulone jest tylko na drzewa typu leszczyna, brzoza i wierzba, aktualnie jest odczulana. Taki kazel pojawił się pierwszy raz, nigdy wcześniej takich objawów nie było. Córka ma 12 lat. Nie wiem co robić bo biedna jest bardzo umęczona. Proszę o poradę czy np. potrzeba jest hospitalizacja w celu zebrania badań?. Będę wdzięczny za poradę

a może coś jej wpadło? zachłysnęła się czymś? trzeba zrobić rtg płuc, poza tym osłuchać bo może ma obturacyjne zapalenie oskrzeli i potrzebuje wziewów rozkurczających oskrzela?