Duszenie się przy kaszlu u 3-letniego dziecka

Bardzo proszę o pomoc, moje trzyletnie dziecko kaszle od czterech miesięcy. Poprawa zachodzi po antybiotykach otrzymała ich już cztery(klacid i rulid) po kilku dniach odstawienia antybiotyku kaszel nawraca stwierdzona mykoplazma podany antybiotyk po dwóch tygodniach kaszel powrócił. IGE całkowite w normie, rtg klatki piersiowej rozdęte płuca. Dostaje pulmicort i ventolin nie pomaga.Kaszel suchy, osuchowo czysta. Błagam niech mi ktoś pomoże bo dziecko zaczyna się dusić. Małgorzata mama Maji

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę wykonać badania w kierunku pasożytów oraz ew. refluksu. Jeśli wyniki będą negatywne, warto udać się do specjalisty pulmonologa dziecięcego.