Duszności alergiczne (dychawka) - jak całkiem ją wyleczyć ?

Mam 24 lata. Z alergią miałem kłopoty już w dzieciństwie, jednak po latach zauważyłem, że trochę tak jakby zaczynało się to zmniejszać. Jedyne czego nie mogę "się pozbyć" to dychawki. Występuje ona zawsze u mnie w ostatnim tygodniu czerwca - co może być jej przyczyną ? Czy może być ona również spowodowana niedoborem czegoś w organiźmie ? Nasila się ona w upalne dni i pod wieczór. Mam pytanie - czy można ją jakoś całkiem wyleczyć ? Ile zazwyczaj trwa takie leczenie ? Czy odczulanie załatwiłoby ten problem ? Kiedy (w jakim miesiącu najlepiej) można się odczulać ? A może są jakieś zabiegi, które pomogą w wyleczeniu duszności alergicznych ? Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Astma dziecięca zwykle zanika wraz z wiekiem. Jeżeli jednak w wieku 24 lat ma Pan nadal duszności związane z alergią to szanse na całkowite wyleczenie są nikłe. Odczulanie pomaga tylko w sytuacji gdy jest Pan uczulony tylko na jeden góra kilka bardzo precyzyjnie określonych antygenów. To znaczy, że jeśli np. jest Pan uczulony tylko na pyłek jednego gatunku trawy to odczulanie może przynieść wyleczenie. W każdym innym przypadku przyniesie jedynie drobną poprawę lub żadnej.

Natomiast warto zaznaczyć, że prawidłowe leczenie astmy (w tym sterydoterapia) powinno całkowicie usunąć uczucie duszności. Oznacza to, że będzie się Pan czuł normalnie, jednak będzie Pan musiał przyjmować leki stale lub okresowo prawdopodobnie do końca życia.

Inne metody, które Pan wymienił nie mają znaczenia w przypadku astmy.