Duszności, bóle serca - co robić?

Witam. Mam 23 lata, zaczęły mi się od duszności np. po wejściu na 3 piętro  Oczywiście myślałem, że to przez picie alkoholu i dalej tak uważam. Jak żenił mi się brat i piłem po kilka dni z rzędu do upadłego i po takim maratonie bolało mnie serce, jakby ktoś ściskał mi go i czułem ból ramienia lewego także jakby ktoś mi go ściskał. Przestałem pić, bóle minęły, ale dalej duszności mam i bardzo czuję bicie serca na szyi, po lewej stronie i jak kładę się spać to czuję jakby inaczej mi biło serce i jak się stresuję to cały pulsuje. Byłem u lekarza prywatnie - cholesterol w normie. Miałem EKG i echo serca zrobione, serce trochę powiększone, ale nie znacznie i kilka skurczy jakiś dodatkowych, niskie ciśnienie ciągle (sportowiec jeszcze parę lat temu). Lekarz przepisał mi potas, magnez i witaminy B i dodał, że przemęczyłem serce. Narazie nic nie lepiej. Kupiłem sobie jeszcze Omega 3 i biorę. Jaką mam pewność, że to nie kardiomiopatia idiopatyczna, albo choroba wieńcowa? Naprawdę mam stracha, bo od alkoholu nie stronie od 5 lat, pijąc często bez umiaru. Może jest jeszcze jakiś lek czy suplement diety by wzmocnić serce i jak najszybciej do zdrowia wrócić. Dziękuję z góry. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Warto jeszcze wykonać rtg klatki piersiowej, aby wykluczyć choroby układu oddechowego. Rozumiem, że w ECHO serca nie ma nic niepokojącego. Natomiast, aby wykluczyć chorobę wieńcową należy wykonać test wysiłkowy. Jeżeli  nie ma poprawy po zaleconych preparatach, powinien Pan ponownie udać się na wizytę do lekarza. Trudno doradzić jakie leki można u Pana zastosować, ponieważ do tego jest potrzebne zbadanie pacjenta. Na pewno należy wykluczyć alkohol.

Pozdrawiam