Duszności, gwałtowne bicie serca - co to za choroba?

25 lat, kobieta. Witam, Od jakiegoś czasu cierpię na okropne duszności. Brak mi powietrza, mam wrażenie, jakbym miała się za chwilę udusić. W takiej chwili nawet trudno przełknąć mi ślinę. Doszło do tego, że gdy położę się wieczorem do łóżka, muszę koniecznie położyć się na boku, bo na wznak się duszę. Byłam u lekarza rodzinnego, który stwierdził, że to przejdzie i że pewnie połknęłam kawałek zęba i właśnie ten ząb naciska na przeponę i że za chwilę to minie. Niestety, trwa to już ponad rok i nie wiem co robić. W takim momencie, gdy mam ten "atak", strasznie bije mi serce. Mam wrażenie, jakby zaraz miało stanąć. Bardzo proszę o poradę, bo nie bardzo wiem co robić.

Szanowna Pani!

Doradzałabym ponowna wizytę u lekarza rodzinnego z zaznaczeniem, że mimo upływu czasu dolegliwości nie mijają. Przed wizytą dobrze zastanowić się czy występuja dodatkowe objawy, a jeśli tak to jakie. Lekarz powinien m.in. posłuchać płuc i serca, bo już takie badanie może wnieść wiele cennych informacji. Podstawowe badanie pacjenta zgłaszającego się zwłaszcza z takimi dolegliwościami, to obowiązek lekarza. Na podstawie wywiadu lekarskiego i badania fizykalnego lekarz powinien podjąć decyzje, co do zasadności dalszej diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie